Web Sitesi Yazılımı Nasıl Yapılır?

Web sitesi yazılımı bir internet sitesi için çok önemlidir. Rakiplerinizden daha önde olmanız için başarılı yazılıma bir web sitesine sahip olmalısınız. Özellikle web tasarımcı ekibiniz alanında uzman ise ve onların yapacağı düzenlemeler ile kaliteli bir siteye sahip olabilirsiniz. Web tasarım uzmanları aynı zamanda popüler yazılım programlarına da eğitimi de aldıkları için web sitesi tasarımı da yapabilmektedirler.

Web Site Yazılımı- Kurumsal Web Site Yazılımı- Teknomina com

Web Site Yazılımı

TeknoMina Bilişim Firması, web sitesi yapma konusunda oldukça tecrübeli bir ekibe sahiptir. Deneyimci yazılımcıların oluşturacakları siteyi uzman tasarımcı ekibin de görsellerle desteklemesiyle tam istediğiniz şekilde bir siteye sahip olabilirsiniz.

Web Sitesi Yazılımında Kullanılan Programlar

 Yazılım dilinde bazı programları bilmeden web sitesi yazılımını yapmanız mümkün değildir. Başarılı bir web sitenizin olmasını istiyorsanız popüler programlama dilini bilmeniz gerekmektedir veya bir bilişim firmasından destek almalısınız. Hem görsel hem de işlevsel  açıdan web sitesinin inşa edilmesi için bazı yazılım dillerine hakim olmak gerekmektedir.

Başlıca Yazılım Dilleri

 • HTML, popüler yazılım dillerinin en önde gelenlerinden bir tanesidir. HTLM dilini başka dillerle birlikte de kullanabilirsiniz. Özellikle CSS ile birlikte kullanarak sitenizin eksikliklerini tamamlayabilirsiniz.
 • PHP, son dönemde en sık tercih edilen yazılım dillerinin en önde gelen yazılım dilidir. Sürekli olarak güncellenen özelliği sayesinde sitenize istediğiniz detayı ekleyebilirsiniz. PHP dili açık kod halinde bulunduğundan farklı kaynaklara ulaşmanız da mümkündür. Ancak tekrardan belirtmekte fayda vardır, eğer yazılım dillerine aşina değilseniz mutlaka bir bilişim firmasından destek alarak dilediğiniz siteye kavuşabilirsiniz.
 • Teknomina Bilişim Firması, alanında uzman yazılımcılarıyla sitenizi oluşturur, grafik tasarım ekibiyle birlikte çok güzel görünüm katar, SEO ekibiyle sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşır ve sosyal medya ekibiyle de markanızın tanıtımın yaparak firmanızı büyütmenizde ve küresel pazarda daha büyük pay almanız için size gereken katkıyı verir

Web Sitesi Yazılımının Aşamalar

 • Öncellikle hosting ve domain satın almanız gerekmektedir. Domainle birlikte sitenize bir isim vermelisiniz ve oldukça kısa tutmalısınız. Kafa karıştırıcı isimlerden özellikle kaçınmalısınız. Markanız diyebileceğiniz isimleri tercih edebilirsiniz.
 • Bilgi çağının çok hızlı bir şekilde her şeyi tükettiği bir ortamda mutlaka güncel verilerden faydalanmalısınız. Temanızın güncel olması tasarımınızın ön planda kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sitenize ekleyeceğiniz eklentileri doğru belirlemelisiniz. Ve aynı işlevi görecek eklentilerden kaçınmalısınız ki çakışma olmasın. Sitenin amacına uygun eklenti olmasına dikkat ediniz.
 • Uzman grafik tasarımcılarınızın yapacağı görseller ve SEO ekibinizin hazırlayacağı zengin içerik detaylarına dikkat etmelisiniz.
 • Uzman bir bilişim firmasından alacağınız destek ile ziyaretçi dostu bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Web Site Yazılım Dilleri Nelerdir?

Web Site Yazılımı- Kurumsal Web Site Yazılımı- Web Site Yazılımı Teknolojisi- Teknomina com

Web Sitesi Yazılımının Aşamaları

Bu başlığımız altında birlikte yazılım ve tasarım dillerini inceleyelim:

 • Sitelerin üzerinde canlı tasarımlara farklı şekiller vermek veya dinamik hale getirmek için kullanılan yazılım dilleri vardır. Örnekleri aşağıda görebilirsiniz;
 • Php, asp, java, cgi, aspx, gibi programları ile veri tabanlarını anahtarlarla bağlantılı hale getirme fonksiyonuna sahiptir.
 • Örneğin dinamik tasarım işlemlerini gerçekleştirebilmek için  html ve css’lerle birlikte işlemler yapılabilir.
 •  

  https://teknomina.com/index.php/category/web-tasarim/ 

  TeknoMina Bilişim